Szyldy reklamowe, czy mocowanie folii na witrynach już nie jest modne. Szyldy były niepraktyczne, zabrudzenia z nich trudno się usuwało, a do tego wcale nie były dobrze widoczne. Folia zasłania wnętrze, ale jeśli umieszcza się na nich dane firmy które się zmienią albo też pokazuje jakieś produkty których już nie ma to co potem? Litery przestrzenne były już lepszym wyborem, ale to kasetony reklamowe z podświetleniem ledowym to prawdziwy hit.

Kasetony podświetlane mają wiele zalet

duże kasetony podświetlane w WarszawieCzym jest taki kaseton i gdzie się go stosuje? Możne być montowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Zanim się wybierze odpowiedni model to trzeba się upewnić, czy na pewno może być on wystawiony na działanie czynników atmosferycznych. Kaseton najczęściej ma formę kwadratu lub prostokąta, tak jak typowy szyld. Ale najważniejsze jest to że jest on od spodu podświetlany żarówkami ledowymi. Takie żarówki emitują jasne, białe światło, a do tego są energooszczędne. Nie trzeba się bać, że żarówki się przepalą, a my nie będziemy wiedzieli jak je wymienić. Znaczy to także, że duże kasetony podświetlane w Warszawie będą widoczne także w nocy. Szyldy czy folia nie miały takiej opcji, przez co klientom trudno było trafić do konkretnego miejsca po zachodzie słońca. A wiadomo, latem dzień jest długi, ale w grudni słońce zachodzi przed szesnastą, czyli zanim większość osób wyjdzie z pracy. Świecący kaseton jest zatem niezbędny. Kolejna zaleta kasetonu to jest elegancki wygląd. Kasetony tworzy się z dibondu, który jest gładki, lekko błyszczący. Taki materiał jest bardzo trwały i nie trzeba go konserwować, a czyszczenie jest bardzo proste. Wystarczy kasetony przetrzeć mokrą gąbką lub szmatką i gotowe. Nie trzeba mieć specjalistycznych płynów, olejować ich jak drewno, czy zabezpieczać przed korozją jak metalu. Czy kasetony mają jakieś wady? Oczywiście, jak każde rozwiązanie reklamowe. Są droższe niż zwykły szyld i do jego mocowania przyda się pomoc elektryka, który wszystko właściwie podłączy, by kaseton zawsze świecił, a żadne kable nie przeszkadzały.

Kończąc rozważania, kasetony reklamowe to dobra opcja dla sklepów czy punków usługowych, na przykład dla fryzjerów, kosmetyczek, psich salonów. Kasetony mogą mieć różne wielkości i kształty, a także dowolny kolor. Przez to każdy może znaleźć opcję dla siebie. Kasetony pięknie wyglądają na korytarzu, jak i na elewacji, są odporne na uszkodzenia różnego typu. Do tego szybko się je czyści. To produkt w jaki warto zainwestować i który przetrwa lata.