W dzisiejszych czasach prowadzenie własnej firmy wiąże się nieodzownie z korzystaniem z komputerów i z szeroko rozumianych technologi informatycznych. Sam prowadzę niewielką firmę sprzedażową, w której mam kilkanaście stanowisk biurowych. Przy każdym stanowisku znajduje się sprzęt komputerowy. Używamy komputerów stacjonarnych, ponieważ moi pracownicy mają pracować w biurze a w domu odpoczywać. Dlatego nie ma u mnie w firmie laptopów. Do komputerów podłączony jest internet.

Internet puściłem kablami ze switcha

switch zarządzalny - cena zakupuTrochę się na informatyce znam, bo jakby nie patrzeć skończyłem szkołę o tej dumnie brzmiącej nazwie kierunku. Moja wiedza jest mocno ograniczona do podstawowych informacji dotyczących konfiguracji systemów i sieci. W każdym razie potrafię podłączyć internet do komputerów. Przy czym w moim biurze, jak już wspomniałem, zamontowałem same komputery stacjonarne. Kupując je do swojej firmy celowo zrezygnowałem z wyposażenia je w moduł wi-fi. Jestem zwolennikiem sprawdzonej technologi internetu kablowego. Dzisiaj mało kto pamięta, że kiedyś z jednego switcha puszczało się internet do kilku mieszkań w bloku. Dzisiaj takie rozwiązanie stosuję w mojej firmie. Kupiłem specjalny switch zarządzalny – cena zakupu bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Za urządzenie z możliwością podpięcia kilkunastu wychodzących kabli internetowych zapłaciłem mniej niż tysiąc złotych. Oczywiście kupiłem urządzenie, które w zupełności wystarczy do obsługi komputerów w moim biurze. Z internetu korzystamy jedynie do pracy, więc nie potrzebowałem jakiegoś nadzwyczaj mocnego i przepustowego urządzenia. Jak już mówiłem – trochę się na tym znam, więc uznałem, że taka jakość urządzenia w zupełności mi wystarczy. Wszystko podłączyłem oraz ustawiłem odpowiednie zarządzenia transferami, prędkościami i ilością danych, które można pobierać. Dlatego to urządzenie nazywa się zarządzalnym bo można wszystko dowolnie ustawić dla pojedynczych użytkowników. I od razu przypomniały mi się stare czasy, kiedy dzieliło się jeden internet na kilka mieszkań w blokach.

W moim biurze pracujemy na komputerach stacjonarnych. Podłączyłem do nich tradycyjny internet kablowy. Nie jestem chyba zwolennikiem technologi bezprzewodowych. Kupiłem specjalny switch zarządzalny, żeby móc ustawić wszelkie parametry internetu na każdym komputerze z osobna. Musiałem to zrobić, ponieważ nasz biurowy transfer jest ograniczony w ilości danych. Wszystko działa jak należy, a cena urządzenia do rozdzielenia internetu pozytywnie mnie zaskoczyła.