Jestem szczęśliwą mamą trójki urwisów. Jak każda mama zdaję sobie sprawę, że dzieci tylko w reklamach prezentują się dobrze. Wszystkie moje urwisy ewidentnie wychodzą z założenia, że dziecko szczęśliwe, to dziecko brudne. Staram się uwieczniać ważne momenty w naszym życiu, chcę, żeby na fotografiach były uwiecznione wszystkie etapy rozwoju moich dzieci. Dzięki temu mój album pełen jest zdjęć córki brudnej od czekolady, syna z wystawionym językiem, czy drugiej córki ze sklejonymi od lizaka włosami. Co jednak z pięknymi, estetycznymi zdjęciami?

Zdjęcia dzieci w najlepszym wydaniu

sesja dziecięca w WarszawieDługo zastanawiałam się co zrobić, żeby moje dzieci choć przez chwilę wyglądały jak aniołki z reklam. Starałam się nawet urządzić sesję fotograficzną w swoim ogrodzie, niestety, zaraz okazało się, że sukienka jest brudna od ziemi, a na białej koszuli syna są ogromne plamy z trawy. Dlatego doszłam do wniosku, że sesja dziecięca w Warszawie to dla nas najlepsze rozwiązanie. Znalazłam studio fotograficzne, które miało w swojej ofercie sesję dziecięcą i umówiłam się na odpowiedni termin. Fotograf poinstruował mnie w jaki sposób przygotować się do sesji. Ubrałam więc dzieci elegancko, z odrobiną niewymuszonej nonszalancji i poszłam. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona, jak szybko fotograf zapanował nad moim stadkiem. Dzieci dostały zabawki – zwyczajne drewniane klocki w różnych kolorach, usiadły na czarnej podłodze i zaczęły w skupieniu przyglądać się fantazyjnym kształtom i kolorom zabawek. W tym czasie fotograf robił zdjęcia. Później ustawił dzieci i wykonał kilka następnych ujęć. Na tym sesja się zakończyła, a ja byłam w szoku. Efekty były fenomenalne. Dzieci wyglądały na zdjęciach radośnie, ale prezentowały się również dostojnie. Fotograf wspaniale uchwycił uśmiech mojej córki, skupienie syna i radość na twarzy drugiej córki. Całość wyglądała fenomenalnie. Zdjęcia były cudowne, prezentowały się estetycznie, a jednocześnie nie było w nich nic wymuszonego. Sama w życiu bym takiego efektu nie osiągnęła.

Decydując się na sesję dla moich dzieci liczyłam na dobre zdjęcia, na których dzieci prezentują się względnie dostojnie i elegancko, a jednocześnie nie ma w nich nic wymuszonego czy sztucznego. Muszę przyznać, że efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Jestem bardzo zadowolona ze zdjęć, jakie otrzymałam. Dzieci wyszły wspaniale. Myślę, że to będzie doskonała pamiątka nie tylko dla mnie, ale również dla nich. Przynajmniej po latach zobaczą, że też mogły być spokojne i prezentować się, niczym modele.