Wielu osobom z czasem zaczyna się nudzić standardowy wygląd samochodu. Niestety jego odmalowanie wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Nie powinno wiec dziwić, że obecnie bardzo duża popularnością cieszy się wrapping, który umożliwia szybkie i tanie odmienienie wizerunku auta.

Jaką raklę do folii wybrać?

poręczna rakla do aplikacji foliiStandardowy wygląd samochodu może każdemu znudzić się po dłuższym czasie, szczególnie gdy jednego auta używamy przez kilka lat. Niestety, zmiana choćby koloru auta poprzez jego domalowanie w warsztacie lakierniczym, wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Dlatego też obecnie większą popularnością cieszy się wrapping, czyli technika zmiany wyglądu auta poprzez oklejenie go specjalną folią. Taka folia ma taka zaletę, że nie tylko umożliwia zmanię koloru auta, ale także dodanie na karoserie samochodu jakiś wzorów. Kolejna zaleta tego sposobu zmiany wyglądu samochodu to fakt, że wrapping każdy z nas może wykonać samodzielnie. Oczywiście jednak, potrzebne będą do tego odpowiednie akcesoria, z naciskiem na wysokiej jakości folie do klejenia na mokro oraz innych akcesoriów, takich jak poręczna rakla do aplikacji folii. Ten element, który kształtem można łatwo pomylić z kielnią murarską, służy do tego, aby móc sprawnie i dokładnie usunąć wszystkie pęcherze powietrza i pozostałości kleju, które znajdują się pod folią. Dzięki rakli, możliwe jest uzyskanie efektu, jak gdyby na karoserię nie została naklejona folia, ale jakby całe auta zostało odmalowane. Warto tutaj jednak podkreślić, że rakle są używane  w różnych celach, nie tylko do aplikowania folii na samochód. Używa się wiec ich również aby okleić meble folią zabezpieczającą,  a także aby wyrównać naklejoną na ścianę tapetę. Z tego też względu, należy wybierać jedynie takie rakle, które są dedykowane ściśle do wrappingu, gdyż narzędzie to nie jest w żadnym stopniu uniwersalne. Rakle do wrappingu można bardzo łatwo rozpoznać, przed wszystkim po jej kompaktowych rozmiarach ora miękkiej końcówce, która może być wykonana na przykład z filcu. Wszytko po to, aby raklą można było manewrować również w trudniej dostępnych miejscach, na przykład w okolicach lusterka samochodowego, oraz aby nie uszkodzić wrażliwej powierzchni lakieru podczas aplikowania folii.  Warto podkreślić, że koszty wykonania wrappingu oraz zakupu wszystkich potrzebnych akcesoriów, w tym rakli, są znacznie mniejsze niż odmalowanie auta.

Z biegiem czasu znacznie wzrasta popularność wrappingu. Polega on na zmianie wyglądu auta, poprzez aplikację na karoserię specjalnej folii. Wrapping można wykonać samodzielnie, ale będą do tego potrzebne specjalne akcesoria, takie jak specjalna łopatka do usuwania pęcherzyków powietrza.