Kupując sejf, chcemy mieć pewność, że nie kupimy kota w worku. Po pierwsze, powinniśmy spodziewać się wydania około 1200 zł na przyzwoity sejf. Wbrew powszechnemu przekonaniu, najwięksi producenci wiedzą, że najlepsze miejsce na zawiasy znajduje się na zewnątrz (chyba że kupujemy europejski sejf klasy 1 – zawiasy są umieszczane wewnątrz i mają solidną konstrukcję, nie ma tu żadnych skarg). 

Szafa pancerna powinna być ognioodporna

polecana szafa pancerna na brońPowodem, dla którego amerykańscy producenci sejfów umieszczają zawiasy na zewnątrz, jest to, że złodzieje tracą cenny czas na atakowanie tego obszaru, a nie samego zamka. Nigdzie nie dostaną wysokiej jakości sejfu na długą broń. Wnętrze powinno mieć co najmniej 58 cali wysokości. Powodem tego jest to, że będziemy mieć wtedy miejsce na swoje 30-calowe beczki i pozwolisz na umieszczenie półek blisko góry na mniejsze przedmioty. Inne wspaniałe funkcje, jakie powinna mieć polecana szafa pancerna na broń, na które warto zwrócić uwagę, choć mogą być instalowane na rynku wtórnym, to obrotowy stojak i stos szuflad na mniejsze pistolety i inne przedmioty. Jeśli chcemy skorzystać z szyfrowania cyfrowego, upewnijmy się się, że jest to zamek typu II lub lepszy z listy UL, lub zamek typu I (elektryczny klasy komercyjnej). Cokolwiek mniej jest ryzykowne. Odrób swoją pracę domową z materiału ognioodpornego, a opinii na ten temat jest wiele. Wielu producentów korzysta z listy UL dla płyt ogniotrwałych (czyli cienkiej warstwy płyt kartonowo-gipsowych), aby wymienić swoje sejfy jako ognioodporne sejfy na broń. To nie jest najwyższa jakość linii, więc naprawdę zapytajmy swojego wybranego producenta, w jaki sposób konstruuje swoje drzwi, ściany i podłogi ognioodporne. Cienka warstwa płyty gipsowo-kartonowej umieszczona między dwoma cienkimi arkuszami blachy nie jest bezpieczna! Waga naszego sejfu ognioodpornego – szczególnie sejfu ognioodpornego! – powinien ważyć co najmniej 750 kg. Aby zapewnić ochronę przed włamaniem, stal powinna mieć grubość co najmniej 8 AWG, w lepszych modelach zastosowano okładzinę ogniową i solidne poszycie stalowe. Nawiasem mówiąc, kupując bezpieczną szafkę na broń, im niższa grubość stali, tym grubszy materiał.

Bezpieczeństwo na swój pistolet bezpiecznej szafki powinna wynosić co najmniej UL „RSC” (pojemnik zabezpieczający mieszkalnych) ocena – to dolna półka bezpieczeństwa i nie testowane , aby wytrzymać włamania ani obrażenia od ognia. To jest minimalna ocena i powinna dać nam PIĘĆ minut w przypadku próby kradzieży. Innymi słowy, przy minimalnej liczbie narzędzi złodziej z ulicy będzie w stanie otworzyć sejf z oceną RSC.