Ile osób, tyle opinii, także w kwestii wyboru kółek w walizkę. Jedyni wolą, gdy ich ubrania i rzeczy osobiste są szczelnie zamknięte w walizce obsadzonej na kółkach z kauczuku, inni wciąż wybierają plastikowe koła. Wszystko zależy od preferencji użytkownika oraz od tego, jakim dysponuje budżetem. Okazuje się też, że w nowszych walizkach można wybierać także pomiędzy dwoma a czterema kółkami.

Najlepsze walizki kabinowe na czterech kółkach

wzmocniona walizka kabinowa na 4 kołachJeżeli ktoś wybiera się na tygodniowe lub dłuższe wakacje albo chce pomóc sobie w przeprowadzce, powinien kupić walizkę kabinową opartą na czterech kółkach. Dzięki niej możliwe będzie stabilniejsze spakowanie tak wielu przedmiotów, które walizka na dwóch kółkach mogłaby nie wytrzymać. Jeżeli bagaż zostanie odpowiednio rozmieszczony, czyli zarówno po lewej i prawej stronie będzie znajdowało się tyle samo przedmiotów, na pewno będzie się ją lepiej prowadziło. Ciężar dobrze rozłożony jest stabilniejszy, co przydaje się, gdy, na przykład, chcemy się delikatnie o nią oprzeć czekając na swoją kolej odprawy na lotnisku. Wzmocniona walizka kabinowa na 4 kołach będzie o wiele bardziej zwrotna i dzięki niej manewrowanie swoim bagażem na wycieczce stanie się o wiele prostsze. Nawet biegnąc na pociąg, jeżeli będziemy ciągnęli walizkę z czterema kółkami, zmniejszymy ryzyko potrącenia nią kogoś lub spowodowania większej krzywdy wielokilogramowym bagażem. Walizki z czterema kółkami są także polecane osobom chorującym na przewlekły ból kręgosłupa. Jest więc to najlepsza walizka dla starszej osoby. Wszystko to zasługa jej stabilności i możliwości równomiernego rozłożenia obciążenia, a to z kolei oznacza, że jest się nią o wiele łatwiej i szybciej manewruje. W podróży często zdarza się pomylić drogę lub prowadzić walizkę po krętych uliczkach i wtedy, gdy już jesteśmy wystarczająco zmęczeni dniem, walizka na czterech kółkach ułatwia sprawne poruszanie się po obcym mieście. Możliwość pchania walizki przed sobą jest możliwa tylko w przypadku czterokołowej walizki, a jest to bardzo potrzebna umiejętność, gdy podróżuje się w samolocie lub w zatłoczonym pociągu. Warto jednak pamiętać, że walizka z czterema kółkami bardzo łatwo stacza się na pochyłym terenie.

W zależności od tego, w jaką podróż się wybieramy, powinniśmy dobrać pod naszą potrzebę odpowiednią walizkę. Niekiedy może się zdarzyć, że jednak walizka nie wystarczy i dlatego warto zaopatrzyć się w dwie, najlepiej różne walizki. Mogą się one różnić wysokością, szerokością, kolorem, a także materiałem, z jakiego zostały wykonane kółeczka i w przyszłości posłużyć na wielu wyjazdach.