Każdego roku wyjeżdżamy z żoną i naszym synkiem na zagraniczne wakacje. Chociaż powinienem raczej napisać, że wylatujemy, bo przecież na takie wakacje podróżujemy samolotem. Zawsze mamy większą ilość bagażu. Teraz nasz synek ma już siedem lat, więc tych bagaży jest trochę mniej niż wtedy, kiedy na wakacje zabieraliśmy jeszcze dziecięcy wózek. Na lotnisko zawsze podróżujemy taksówką bagażową. Już za pierwszym razem, gdy lecieliśmy w trójkę na wakacje, przekonałem się, że zwykła taksówka nie wystarcza.

Cenę kursu bagażówki ustalam z góry

bagażówka warszawa cennikZamówienie taksówki przystosowanej do przewozu większej ilości bagażu jest bardzo proste. Zamawia się ją dokładnie tak samo jak normalną taksówkę. Tyle, że ja zawsze robię to na kilka godzin przed planowanym wyjazdem na lotnisko. Mam też swoją ulubioną korporację taksówkarską, z której usług w tym zakresie korzystam. Na kilka godzin przed wylotem dzwonię do korporacji i proszę o podstawienie bagażówki. Pomimo tego, że w cenniku ustalone są stawki za transport takim samochodem to ja zawsze o cenę pytam od razu w trakcie rozmowy. Ponieważ bagażówka Warszawa cennik uzależnia cenę kursu od liczby przejechanych kilometrów. Od nas na lotnisko jest jakieś trzydzieści kilometrów, więc przy takiej dalszej trasie można zawsze umówić się na opłatę zryczałtowaną. W ten sposób wiem, że za kurs zapłacę określoną kwotę. Taki przewóz na lotnisko trzech osób i całkiem sporej ilości bagażu wcale nie wychodzi drogo. A już na pewno opłaci się bardziej niż pojechać na lotnisko własnym autem i zaprzątać sobie głowę szukaniem parkingu na czas wakacji. A przecież na wakacje jedzie się odpocząć, więc stresowanie się szukaniem parkingu nie ma większego sensu. Bagażówka zabiera nas spod domu i zawozi nas prosto pod terminal na warszawskim lotnisku. W korporacji, z której korzystam od lat, za taki kurs płacę trochę ponad sto złotych. To naprawdę niedużo, ale jak już napisałem, o cenie kursu zawsze rozmawiam bezpośrednio w trakcie zamawiania samochodu bagażowego.

Skorzystanie z taksówki przed podróżą jest dla naszej rodziny komfortowe i wygodne. Nie trzeba zajmować się szukaniem parkingu, co może być stresujące przed i tak wystarczająco stresującą podróżą. Ja tylko dzwonię i zamawiam taxi bagażowe. Wszystkie bagaże mieszczą się do takiego samochodu bez żadnych problemów. Samochody z korporacji, z której usług korzystam są naprawdę pakowne. Można by w nich przewieźć o wiele więcej niż tylko bagaże na wakacje. Dobrze wiedzieć, że jest możliwość skorzystania z takich dużych taksówek.