Jakie noclegi zarezerwować w Trójmieście, kiedy chce się tam wybrać tylko na weekend? Wybór noclegów jest bardzo duży, ponieważ region ten jest regionem typowo turystycznym. A w weekendy do Trójmiasta zjeżdżają się tysiące ludzi praktycznie z całego kraju. I dla każdego wystarczy miejsca, ponieważ infrastruktura hotelowa jest bardzo rozbudowana. Na weekend w Gdańsku na pewno warto wynająć komfortowy apartament. Poza sezonem letnim można znaleźć oferty apartamentów za naprawdę małe pieniądze.

Niskie ceny wynajmu apartamentów poza sezonem

apartamenty do wynajęcia na starówce gdańskNa pewno warto zwrócić uwagę na to, że w Gdańsku najbardziej opłaci się nocować poza tak zwanym wysokim sezonem. Ceny noclegów są wówczas niższe o ponad połowę w stosunku do cen w sezonie. Dlatego weekendy w Gdańsku najbardziej opłaca się spędzać w okresie od października do kwietnia. Podobnie jest w całym Trójmieście, bo przecież nad polskim morzem sezon turystyczny zaczyna się w maju. Jeśli chodzi o ofertę noclegową to turyści mogą skorzystać z hoteli, pensjonatów i właśnie wspomnianych apartamentów. Ceny wynajmu tych ostatnich zaczynają się już od kilkuset złotych za dobę. Cały czas mówimy jednak o cenach poza sezonem. W Gdańsku jest akurat tak, że najbardziej atrakcyjne są apartamenty do wynajęcia na starówce Gdańsk ma przecież przepiękne stare miasto, które każdy chciałby zobaczyć. Za apartamenty położone na starówce trzeba zapłacić około tysiąca złotych za dobę. Mowa jednak o luksusowych i komfortowych apartamentach, w których wygodnie może się zakwaterować nawet do dziesięciu osób. Dla dużych rodzin czy grup znajomych takie noclegi to idealne rozwiązanie. Największą zaletą jest oczywiście lokalizacja takich apartamentów, bo wystarczy wyjść na zewnątrz, żeby znaleźć się w najpiękniejszej części tego miasta. Ceny apartamentów na wynajem – kiedy podzieli się je przez liczbę osób – wychodzą o wiele korzystniej niż ceny noclegów w hotelach czy pensjonatach. Za dwuosobowy pokój w hotelu na starówce trzeba zapłacić nawet do tysiąca złotych.

Nad polskie morze warto się wybrać również zimą. Wiadomo, że powietrze jest tam wówczas najzdrowsze. Trójmiasto jest świetnie skomunikowane drogowo z południem kraju i dzięki temu na weekend do Gdańska może wybrać się każdy. Na pewno warto na taki weekend zarezerwować sobie duży i wygodny apartament. Każde takie lokum jest kompleksowo wyposażone i umeblowane, a w największych apartamentach pomieści się na spokojnie nawet do dziesięciu osób. Wystarczy jedynie znaleźć sobie dobrą ofertę na weekendowy pobyt.