Od lat obserwuje się trend polegający na „uciecze z miasta”. Mieszkańcy wielkich miast po latach są zmęczeni wielkomiejskim zgiełkiem i przenoszą się na przedmieścia i okoliczne wsie, skąd dojeżdżają codziennie do pracy. Mieszkańcy Lublina chętnie wybierają kupno domów w dzielnicach miejskich, takich jak dzielnica Szerokie. Bardzo prężnie rozwijają się tam firmy deweloperskie.

Jakie domy można kupić w miejscowości Szerokie?

domy szerokie lublinSzerokie to dzielnica administracyjna miasta Lublin. Dominuje tam zabudowa domków jednorodzinnych, a także szeregowce. Jest to spokojna dzielnica, o której z pewnością marzy każda rodzina. Firmy deweloperskie inwestują mocno w nieruchomości położone w tamtym regionie. Można tam znaleźć więc domy oddane do sprzedaży w stanie deweloperskim, a także domki jednorodzinne pochodzące z rynku wtórnego. Z pewnością taki dom będzie kosztował nas mniej niż kupno działki budowlanej i postawienie tam samodzielnie domu wolnostojącego. Mimo to, trzeba doliczyć także koszt za dogodną lokalizację. Ceny nieruchomości nie są jednak tak niebotycznie wysokie jak nieruchomości w Warszawie, czy innych wielkich miastach Polski. W Szerokim można nabyć domy takie jak szeregowce czy bliźniaki. A wszystko to po to, by jak najlepiej zagospodarować przestrzeń miejską. Domy szeregowe pozwalają na to, by każdy człowiek zyskał własny dom i przestrzeń. Jest to dobrze rozplanowana inwestycja urbanizacyjna miasta, dzięki której nadal pozostaje wiele miejsca na przestrzeń zalesioną i otwartą, a także na inne inwestycje budowlane. Domy Szerokie Lublin są dostępne w różnych metrażach, co pozwoli na odpowiedni wybór domu. Można tam także dostać domki jednorodzinne, które zostały postawione niedawno, w związku z czym wyróżnia je nowoczesna zabudowa. Teraz domy jednorodzinne nie muszą przypominać wyglądem swoich starszych odpowiedników, na fasadzie budynków często wykorzystuje się niecodzienne pomysły architektoniczne, w postaci ciekawych łączeń na fasadzie budynku. Przy wyborze ludzie klienci najczęściej kierują się wkładem finansowym, ale także potrzebami. Szczególnie jeżeli ktoś posiada dużą rodzinę, będzie mu zależeć szczeólnie na dużym metrażu. Można tam nabyć nowo wybudowany dom lub dom z rynku wtórnego.

Domy w dzielnicy Szerokie to idealne miejsce na osiedlenie się nie tylko dla rodzin z dziećmi. Mamy możliwość posiadania własnej przestrzeni, a jednocześnie nie musimy dojeżdżać daleko do pracy, jeżeli pracujemy w Lublinie. Możemy tam nabyć i dom szeregowy, albo jednrodzinny – wszystko zależy od naszych potrzeb i możliwości.