Warto wykonać zabieg polimeryzacji podłogi zaraz po jej położeniu. Zapewni to mniejsze zużywanie się podłogi. Warstwy polimeru chronią podłogę przed silnie wnikającymi zabrudzeniami, matowieniem, blaknięciem oraz zarysowaniami. Dzięki położeniu polimerów brud nie będzie wnikał w podłogę i jej mikro ryski. Pozwoli to na znaczne przedłużenie żywotności podłogi.

Jak przebiega zabieg polimeryzacji podłogi?

specjalistyczna polimeryzacja wykładzin pcvZabieg polimeryzacji pomaga przedłużyć żywotność podłogi oraz znacznie podnosi jej walory estetyczne. Bardzo popularne są podłogi wykonane z pcv, czyli materiału, który jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości, odporny na wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Wykładzina pcv jest bardzo elastyczna i posiada właściwości tłumiące dźwięki. Dzięki zastosowaniu takiej wykładziny bardzo zminimalizowana jest słyszalność kroków, zatem jest to świetna rozwiązanie w miejscach, gdzie przemieszcza się dużo ludzi. Specjalistyczna polimeryzacja wykładzin pcv polecana jest wszędzie tam, gdzie natężenie ruchu jest spore. Przed rozpoczęciem zabiegu należy dokładnie oczyścić podłogę z brudu i ze starych warstw polimerów i wosków. Prace te wykonuje się za pomocą specjalnych środków chemicznych oraz maszyn. Kolejny krok to zneutralizowanie pH powierzchni, następnie nałożenie kilku warstw polimerów. Ilość warstw ustalana jest indywidualnie, w zależności od rodzaju podłogi. Zazwyczaj są to 3 warstwy. Na koniec następuje utwardzeni polimeru specjalna polerką. O podłogę poddaną zabiegowi polimeryzacji należy odpowiednio dbać, stosując specjalne środki myjące, które zawierają polimery oraz woski. Co jakiś czas należy powtarzać zabieg konserwacji, co zapewni efekt polimeryzacji na dłużej. Efekt polimeryzacji zależny jest od natężenia ruchu w miejscu, w którym go wykonano oraz od prawidłowego konserwowania powierzchni. Podłoga, która nie została poddana takiemu zabiegowi będzie szybciej brudna i matowa, ponieważ brud wnika w szczeliny podłogi, warstwa polimeru będzie powłoką, która chroni podłogę i to jedynie ona będzie ulegała ścieraniu, a nie podłoga.

Dzięki zabiegowi polimeryzacji można uzyskać efekt świeżej, czystej podłogi. Efekt może być w macie lub w połysku, jednak najczęściej klienci decydują się na lustrzany efekt. Podłoga z warstwą antypoślizgową zapewnia bezpieczeństwo podczas jej użytkowania. Po zabiegu polimeryzacji należy wykonywać zabiegi konserwujące, które polegają na utwardzaniu i polerowaniu podłogi. Zabieg polecany jest w miejscach, które są mocno uczęszczane i mają wysokie natężenie ruchu.