Wielu młodych rodziców zna problem upadających przedmiotów na podłogę, które ich mała pociecha postanowiła upuścić. Najczęściej na ziemi lądują przedmioty, z których dziecko pije lub je, a gdy znajdą się one na brudnej posadzce, nie można ich ponownie podać maluchowi. Małe dzieci są w stanie zrzucić dosłownie wszystko na ziemię, łącznie z butelkami, bidonami i smoczkami. Jest to naturalne zjawisko, jednak przez to rodzic musi pamiętać, by mieć zawsze pod ręką bieżącą wodę. Jeżeli w zasięgu ręki nie ma sposobu na oczyszczenie smoczka od butelki lub gryzaka, warto znaleźć sposób, by jak najdłużej utrzymać butelkę w czystości.

Nowoczesna smycz do bidonu

bidonNajlepszym sposobem na utrzymanie butelki dziecka w przed częstymi upadkami jest trwałe przywiązanie go do wąskiego i trwałego materiału, który będzie można przyczepić od wózka lub stolika dziecka. Najlepiej, gdyby bidon trzymał bardzo trwały sznurek lub wyrób z innego tworzywa, gdyż w ten sposób można zabrać go niemalże wszędzie i do tego będzie łatwy do utrzymania w czystości. Obecnie producenci produktów dla dzieci opatentowali smycz do bidonu, która jest w stanie utrzymać dość duże obciążenie i jest chętnie kupowanym przedmiotem dla rodziców dwuletnich brzdąców. By nie rozerwała się na skutek zbyt dużego obciążenia, w smyczy do bidonu dla dwulatka stosuje się specjalne łączenie, które rozłącza się, gdy przyczepiona butelka będzie zbyt ciężka. Nowoczesne smycze są zrobione z wytrzymałych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów, takich jak kauczuk termoplastyczny. Kierując się przede wszystkim zdrowiem dziecka, należy wybierać produkty, które nie zawierają bisfenolu, ftalanów i polichlorku winylu. Są to bardzo substancje wpływające m.in. na gospodarkę hormonalną człowieka, które mogą narobić szkód w dorosłym organizmie i są jeszcze bardziej niebezpieczne dla małych dzieci. Mimo że smycz nie jest przeznaczona do użytku wewnętrznego, może zostać skierowania w okolice jamy ustnej dziecka, które chce poprzez smak poznać gadżet.

Smycz do bidonu jest dość nowym rozwiązaniem, choć jest to przedmiot, który wynaleziony kilkadziesiąt lat wcześniej ułatwiłby życie wielu rodziców. Co prawda, dawniej próbowano również znaleźć sposób na utrzymanie w czystości butelek i smoczków małych dzieci, jednak dopiero nowoczesne rozpinane smycze zrobione bez konieczności użycia substancji chorobotwórczych są bezpiecznym rozwiązaniem dla małych brzdąców. Dzięki temu, że smycz można zabrać wszędzie i zaczepić ją do wielu wózków i fotelików, może się stać nierozłącznym elementem spacerów.

Więcej podobnych produktów dla dzieci na bamboli.pl 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *