Pracuję w firmie, która zajmuje się sprzedażą mebli i armatury łazienkowej. Dokładnie jest to salon łazienkowy, w którym znajduje się wszystko co potrzebne aby stworzyć łazienkę swoich marzeń. Od czasu do czasu jeździmy na różnego rodzaju targi budowlane, żeby zaprezentować się potencjalnym klientom. Jak wiadomo na takich targach jest zawsze spora konkurencja, dlatego tak ważna jest odpowiednia zabudowa wystawiennicza, która przyciąga uwagę. 

Niezwykłe stoisko na targach

zabudowa wystawienniczaW moim zawodzie niestety co roku mamy ten sam problem. Za każdym razem musimy tworzyć nową zabudowę wystawienniczą, ponieważ trendy się zmieniają i te z poprzedniego roku już się nie sprawdzą w tym. Każdy z wystawców chce, żeby jego zabudowa wystawiennicza była jak najbardziej wyjątkowa. Oczywiście wiąże się to ze sporym nakładem pieniężnym, ale obecnie jak ktoś się nie wyróżnia to po prostu nie istnieje. Nie ma co liczyć na stałych klientów, ponieważ jeśli to nie jest jakiś deweloper to raczej w ciągu najbliższego roku taki normalny klient nie wróci. Ile razy się przeprowadza remont w łazience? Raz na pięć – dziesięć lat? Zapewne u niektórych nawet dłużej. To dlatego przed każdymi targami staramy się, żeby nasza zabudowa wystawiennicza zaskoczyła innych. Nasza projektantka już dwa miesiące wcześniej zaczyna tworzyć projekt, a następnie go doszlifowuje, żeby wszystko było idealne. Dla każdego z nas okres targów to dodatkowy stres. Po pierwsze targi odbywają się w weekendy, czyli w dni kiedy standardowo mamy wolne. Po drugie to wiadomo, że każdy z nas chce zarobić, a możemy to zrobić tylko wtedy, gdy uda nam się przyciągnąć klientów. Później po targach oczywiście atmosfera opada. Zabudowa wystawiennicza jest rozbierana i raczej nigdy więcej w tej samej formie nie ujrzy światła dziennego. Niestety w tej branży tak jest. W innych zapewne stoiska wystawiennicze są wykorzystywane po kilka razy, ponieważ nie zmieniają się trendy. Na przykład jakieś targi spożywcze, ślubne, czy też dziecięce. U nich zmieniają się akcesoria, ale ściany mogą pozostać przez kilka lat takie same. 

W każdym razie firma, która z nami współpracuje i buduję nam stoiska bardzo dobrze się zna na swojej robocie. Wraz z naszą projektantką dobierają to co aktualnie jest najbardziej na topie. My mamy wiedzę pod względem wyposażenia łazienek oni natomiast pod względem budowy stoisk i ich oświetlania. Dzięki temu targi przebiegają bez większych problemów, nasz stoisko przyciąga dość sporą liczbę osób, więc jak zawsze niepotrzebnie się stresujemy.