Wydawałoby się, że dobór idealnego modelu butelki dla naszego nowo urodzonego dziecka jest banalny. Jak się okazuje na rynku jest bardzo dużo rodzajów butelek, które oferują różni producenci. Dlatego nowi i młodzi rodzice mogą być nieco zagubieniu, ponieważ jeszcze nie wiedzą jakie są potrzeby noworodka. Warto zapoznać się z różnicami w poszczególnych modelach przed dokonaniem zakupu, abyśmy uniknęli ewentualnych zwrotów, gdy okaże się to dla nas zły produkt. Zapoznając się z różnymi opcjami będziemy mogli idealnie dopasować butelkę dla maluszka.

Dobór idealnej butelki niemowlęcej

szklana butelka dla niemowlątKażda osoba , która spodziewa się pierwszego dziecka wie, iż trzeba skompletować odpowiednią wyprawkę przyszłemu członkowi rodziny. Dlatego musimy przygotować pokój na nadejście dziecka szykując mu łóżeczko, zabawki, kołdrę i inne elementy wyposażenia. Nie zapominamy także o szerokim asortymencie ubraniowym, jak i poszukiwaniu informacji o dbaniu o dziecko. Jedną z ważniejszych kwestii jaką musimy podjąć jako przyszli rodzice są butelki do karmienia, które mogą przydać się z różnych powodów. Przede wszystkim, gdy matka nie ma pokarmu albo dziecko je nieco więcej niż matka może mu zaoferować. Jaka butelka dla noworodka będzie najlepsza? Polecana jest szklana butelka dla niemowląt, którą bardzo łatwo się czyści i sterylizuje. Dobrze byłoby również, gdyby butelka miała szeroką szyję. Ta opcja nada się idealnie na spacery, gdyż jej kształt zmniejsza prawdopodobieństwo przechylenia się bądź przechylenia. Warto też wspomnieć, iż z czasem musimy zmieniać butelki, aby dostosowywać je do wieku naszego dziecka. Na początku butelka o pojemności 150ml będzie wystarczająca, jednak później należy zmienić ją na taką o pojemności 220ml. Warto zainteresować się również butelkami antykolkowymi, które minimalizują ryzyko połykania powietrza przez dziecko. Z czasem będziemy mogli wyposażyć się w butelkę z uchwytem, a nawet butelkę z łyżeczką, gdy będziemy przymierzać się do pierwszych normalnych posiłków dziecka.

Wybór butelki dla noworodka i szybko rosnącego malca może być problematyczny. Warto jednak wyposażyć się w przynajmniej dwie butelki, o różnych parametrach, abyśmy mieli wybór i mogli sprawdzić, która z butelek jest lepsza dla naszego malca. Bardzo polecane są szklane butelki, gdyż łatwo się je czyści. Oczywiście, zawsze możemy wybrać inne modele butelek, a w szczególności, gdy nasze dziecko jest coraz starsze i jego potrzeby ulegają zmianom. Warto na to zwracać uwagę na bieżąco, aby dziecku było dobrze.