Stopy to część ciała, która odpowiada za podtrzymywanie prawidłowej postawy człowieka. Śmiało można powiedzieć, że właśnie dzięki stopom, ich budowie, fizjologii, jesteśmy w stanie się poruszać. Zdarza się jednak, że stopy zostają dotknięte przez różne schorzenia. Często są to np. choroby infekcyjne, a już najczęściej grzybicze, którymi można zakazić się praktycznie wszędzie. W takiej sytuacji większość osób zwraca się o pomoc do lekarza pierwszego kontaktu.

Teoria i praktyka na kursie podologii

podologia kursy w WarszawieNie on jednak tak dużej wiedzy jak specjalista podolog, który w swojej w pracy zajmuje się tylko stopami. Tak naprawdę każdy może zostać podologiem. Wystarczy ukończyć odpowiedni kurs oraz zdać egzamin. Kursy składają się z części praktycznej i teoretycznej. Zazwyczaj zanim przejdzie się do zajęć praktycznych, konieczne jest odbycie zajęć teoretycznych oraz zaliczenie egzaminu teoretycznego. Wszystko po to, aby uczestnik kursu po jego zakończeniu był naprawdę dobrym specjalistą z tego zakresu. Na kursie nauczymy się, jak tworzyć kartę klienta i jak przeprowadzać z nim wywiad. Szczególnie ważne jest przeprowadzanie wywiadu. Nasze pytania do pacjenta mogą nakierować nas na konkretny trop, dzięki nim dowiemy się więcej o problemach. Nie należy bać się zadawania pytań i tego na pewno nauczymy się na kursie. W części praktycznej przyszli podolodzy dowiedzą się, w jaki sposób wykonuje się badanie podmiotowe oraz przedmiotowe. Dobry podolog musi wiedzieć, jak powinien dobierać preparaty pielęgnacyjne. U niektórych pacjentów skóra stóp jest przesuszona, a u innych wręcz przeciwnie – w każdym z tych przypadków użyjemy innych preparatów do pielęgnacji. Dobór narzędzi rotacyjnych też jest ważny. Tych wszystkich informacji dostarczą nam podologia kursy w Warszawie – wystarczy zapisać się na najbliższy kurs w konkretnym salonie kosmetycznym. Warto wcześniej przeczytać opinie o kursie od uczestników wcześniejszych edycji, aby mieć pewność, że wzięcie udziału zaowocuje w przyszłości. Kursy podologiczne poruszają częste problemu związane ze stopami.

Kursanci uczą się dużo na temat wad stóp, ale również na temat pojawiających się na nich modzeli, kurzajek i innych zmian. Dowiemy się, co robić z odciskami i brodawkami wirusowymi, które wcale nie są takie rzadkie. W gabinecie podologicznym często pojawiają się też osoby z pękającymi piętami, wrastającymi palcami, ostrogami, nadpotliwością stóp. Kursanci dowiedzą się, jak wykonać masaż stóp, zakładać ortezy, klamry, zakładać odciążenia i wykonywać rekonstrukcję płytki paznokciowej.